| Denymatrix a întrebat:

Acum cateva saptamani mi-am depus cererea pentru eliberarea unui pasaport electronic si mi s-a spus data in care ma pot duce sa-l ridic. Problema este ca nu-l voi putea ridica in ziua respectiva. Exista consecinte daca nu reusesc sa ridic pasaportul dupa o anumita perioada de timp?
Deasemenea, stiu ca pot sa imputernicesc pe cineva cu o procura sa il ridice in locul meu, dar as dori sa stiu raspunsul la intrebarea mea.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema daca nu-l poti ridica in prima zi fixata, te poti duce oricand dupa aceea.