| Alinm133 a întrebat:

Salut, acum cateva zile am tras de stergatorul unei masini, eram cu 2 prieteni si a vazut politia, eu am plecat de acolo si la cei 2 prieteni le-a luat datele, gen i-a legitimat, oare se poate sa le vina vreo amenda acasa sau avertisment? P.s ei nu au facut nimic erau doar cu mine.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca stergatorul nu este rupt sau deformat nu o sa patesti nimic. Prietenii tai ar putea fi ascultati doar ca martori, daca ai deteriorat stergatorul si daca proprietarul masinii ar face reclamatie, n-au de ce sa fie amendati, fiindca n-au facut nimic ilegal.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca ei sunt chemati la Politie, cu siguranta te vor da in gat si daca propietarul masinii a depus plangere, va trebuii sa platesti pagubele facute.

| killer3023 a răspuns:

Mai fura și ai sa vezi.