| reddox a întrebat:

Acum o luna mi s-a furat telefonul. Ieri am primit un offline pe messenger de la un individ care imi spunea ca a cumparat un telefon Samsung Wave II ( identic ca al meu ) si ca nu poate sa citeasca mesajele din cauza parolei care am pus-o eu pentru SMS-uri. Adresa mea de e-mail a gasit-o salvata in aplicatiile telefonului. Numele tipului il stiu din adresa lui de e-mail, dupa mail l-am gasit si pe facebook si i-am lasat numarul meu de telefon pe mess, sa ma sune cand intre. Nu i-am spus ca telefonul e furat pentru ca nu am vrut sa-l sperii. Sunt destul de sigur ca e din Constanta, unde mi-am si pierdut telefonul. Acte am la el, stiu si parola de la mesaje. O sa ma duc la politia din Constanta peste cateva zile(eu sunt din alt oras).

Intrebarea mea este: stie cineva daca sunt de ajuns aceste date ca sa-l gaseasca politia si sa-mi recuperez telefonul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie. Fa o plangere la politie si indica toate datele pe care le ai, prezinta dovada ca telefonul este al tau si cred ca il pot gasi. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat