| Valentin_Stan_1999 a întrebat:

Salut.Acum o saptamana am rupt o bucatica de material in care se prindea draperia la autobuz, si astazi imi zice soferul ca sunt camere si sa ma duc la patron sau ma cauta el si ca eu o sa trag toate stricaciunile din autobuz l.am intrebat cati bani si o zis ca nu stiu cam 10.000 euro ce sa cred? daca o sa mearga la politie, o sa platesc doar chestia aia sau si in plus? ce o sa patesc. mersi

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii serios, n-au de ce sa faca plangere la politie pentru o bucatica de draperie sau sa platesti tu toate stricaciunile din autobus.
Tu o sa platesti doar ce-ai stricat si altceva n-ai ce pati.

| johnnny123 a răspuns:

Câți ani ai?
Cum îți poți imagina că o să te pună cineva să plătești 10.000 de euro pentru că ai rupt o bucățică de material? Șoferul a făcut mișto de tine, și tu l-ai crezut.

| Valentin_Stan_1999 explică (pentru johnnny123):

Nu l.am crezut si stiu ca in autobuzele astea multi au taiat scaune si etc si pe aia doar o tipat oleaca si o comentat la aia da nimic de plata sau ceva... in caz ca o sa-mi mai zica ceva am sa le zic sa-mi arate filmare si eu o sa platesc tot ce am stricat in acea filmare. Multumesc.

| IulianCreativ a răspuns:

Bun
Ce ti-a spus el nu e adevarat nimeni nu da pe o bucata de material 10. 000euro.
Tea pacalit vroia sa te sperie.
Iar ce ase nu trebuie sa platesti neaparat.
Bafta