| dap123213 a întrebat:

Salut, am 15 ani si 'lucrez' ca editor video pe fiverr.com. Vreau sa va intreb daca trebuie sa platesc ceva taxe daca sunt freelancer. Venitul meu lunar e cam 400-1000 usd. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa platesti, cel putin, impozitul pe venit. Pentru a aceasta trebuie sa depui declaratia de impozit, cu castigurile avute.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, pe orice venit se platesc taxe... asta daca vrei sa fii in legalitate.