| Ionut202624 a întrebat:

Salut! Am 17 ani jumatate si doresc sa ma angajez la Glovo, are cineva idee daca este posibil acest lucru cu acordul parintilor sau este obligatoriu sa am 18 ani? Pe site la ei scrie ca trebuie sa ai 18 ani dar vazusem discutii despre unele persoane care s-au angajat la 16-17 ani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul muncii permite sa te angajezi de unul singur de la 16 ani.
Sigur ca unele firme pot avea varsta de angajare mai mare, mai ales pe functii care atribuie si calitatea de gestionar, pentru acestea se cere varsta de 18 ani. Posibil ca la Glovo sa fie asta situatia dar un raspuns corect si sigur poti afla doar de la aceasta firma.

| Ionut202624 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns! Voi trimite un email direct la firma cu aceasta intrebare.

1 răspuns: