| xxEmylianxx a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa calatoresc cu avionul din Romania ( Pitesti) spre Germania. Este posibil?
Stiu ca unele agentii nu fac zboruri cu minori dar am auzit ca unele fac, daca stiti care sunt acestea si ce acte sunt necesare...
Va multumesc foarte mult!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parintii trebuie sa mearga la notar si sa dea o declaratie in care sa numeasca insotitor major. Acesta poate fi oricine chiar si din personalul avionului.

| GdX a răspuns:

Toate companiile accepta minori. Poti zbura in UE cu buletinul si cu adeverinta semnata de ambii parinti.