| coadadematura a întrebat:

Salut,
Am 18 ani si sunt clasa 12.
Cum pot accesa fonduri europene?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Trebuie sa ai o firma inregistrata de cel putin 1 an, cu profit si minim 3 angajati.
2. Trebuie sa faci un proiect eligibil obtinerii unor fonduri europene
3. Trebuie sa te apuci de realizarea proiectului, sa-l finalizezi, dupa care ti se vor deconta (partial) cheltuielile facute pentru proiect.

| darrio2007 a răspuns:

Pe ce bază? Doar că ai 18 ani, te numesti coadadematura si esti clasa 12?
Esti „destept" rău.

| coadadematura explică (pentru darrio2007):

Ba esti terminat rau sincer
Trebuie sa iti dea astia bani

| coadadematura explică (pentru coadadematura):

Ban*

| darrio2007 a răspuns (pentru coadadematura):

Tu nici nu esti inceput.
Crezi ca fondurile europene se dau precum maica-ta bani sa cumperi paine?

| johnnny123 a răspuns:

Ca sa accesezi fonduri europene trebuie in primul rand sa indeplinesti o serie de conditii care nu sunt deloc usor de indeplinit. Nu te duci la un ghiseu pe care scrie "fonduri europene" si pleci de acolo cu o sacosa de bani.

Ai o afacere care se califica pentru acordarea de fonduri, ai un plan pentru a o dezvolta, ai vreo experienta in afaceri, dispui de fonduri proprii pentru a construi afacerea?

| Mirel4412 a răspuns:

Nu iti da nimeni fonduri europene fara sa faci si tu o investitie proprie.

| 1234568807 a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea