| MihaiMădălin1 a întrebat:

Salut. Am admis azi traseul și as vrea sa știu dacă pot circula adica, pana când îmi vine permisul... Sa știu dacă e sa ma oprească sa nu îmi facă dosar penal?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca ai fost admis la examenul de traseu si l-ai luat, nu ca ai admis tu un examen happy
Felicitari!
Da, poti avea dosar penal daca esti prins sofand fara permis de conducere, sau adeverinta speciala, data de Politie.
Nu te grabii ca nu pleci pe luna!
Rabdare, ca 1 saptamana trece repede si iti vine permisul si apoi sa tot sofezi cat doresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ti o fi norocul. Daca te prinde si inca nu figurează in bd ca ai permis ai dosar. Daca nu doar o amenda pentru lipsa documentelor

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu in prima zi cand am fost admis la traseu am luat adeverinta si de atunci tot am condus

| RalucaRalu2 a răspuns:

Ar trebui să ai o adeverință care înlocuiește permisul, până îl vei primi. Pe baza acesteia poti circula.