| saidkique a întrebat:

Am adus o mașină din Germania și vreau ca înainte sa o înmatriculez sa o trec /vând pe numele unei rude. Care este procedura?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa treci intai pe la notar. Doar prin el poti vinde legal. El va sti ce trebuie facut. Cei de la inmatriculari au legatura doar cu inmatricularea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du-te la biroul inmatriculări masini "înarmeaza te" cu foaie si pixlaughing si scrii pe foaie tot ce zic ăia ca trebuie sa le duci in materie de acte, sau daca este scris pe o hîrtie acolo, copiezi ce scrie, acte necesare: Buletin original si copie etc.