| aADI a întrebat:

Salut, am avut un accident de motocicleta in Iulie, eu fiind vinovat. Am umblat cu dovadă până acum, ieri mi-a expirat și nu s-a mai putut face altă dovadă deoarece s-a inchis dosarul, azi am primit o hârtie de la parchet cu o copie a dosarului poliției rutiere. Cu aceste hârtii + dovadă merg să-mi ridic permisul sau cum se procedează?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge sa-ti ridici permisul, bineinteles daca nu ti s-a suspendat dreptul de a conduce.

| Goete a răspuns:

Sa-l ridici - sau nu. Depinde de verdict