| 123654gaby a întrebat:

Am avut un necaz, mi-a luat foc masina, am sunat al 112 au venit pompierii si am dat o declaratie cum s-a intamplat. La cateva zile dupa incident am primit o citatie sa ma prezint la sectia de politie. Politistul mi-a zis sa-i mai explic o data cum s-a intamplat si dupa am semnat precum ca s-a finalizat dosarul. Problema mea e ca mai am de dat de categoria E si D imi va afecta cu ceva? Imi va aparea cand o sa scot cazier?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inscrieri in cazier se fac in baza unor hotarari definitive prin care esti condamnat la o pedeapsa pentru comiterea unor infractiuni. Ori tu n-ai comis nici o infractiune, asa ca n-ai cazier, bineinteles daca n-ai avut o pedeapsa penala inainte.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu ai incalcat legea, nu are de ce sa te afecteze si nici in cazier nu apare.

| 123654gaby explică (pentru SkyPilot):

Asa e, imi fac curaj sa ma duc sa scot un cazier. Multumesc pentru raspuns