| Cristian_Nedelcu_1993 a întrebat:

Am buletinul expirat,si nu am gasit pe nimeni sa ma ia in spatiu,asa ca singura solutie ramane buletinul provizoriu,desi m-a lovit un gand,ca am pasaport valabil facut in Italia la Ambasada Romaniei, si e posibil sa ma ajute cu ceva la schimbarea buletinului? adica am act european si nu am in tara mea laughing e ciudat. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In strainatate este destul pasaportul, in Romania va trebui sa preschimbi cartea de identitate expirata. Si nu-i nevoie sa te ia cineva in spatiu, CI o poti face la domiciliul avut anterior.

| Cristian_Nedelcu_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns. Problema e ca domiciliu anterior nu m-ai exista, ai mei au divortat au vandut, au impartit banii, s-a dus. Si stau cu chirie in alt oras da nu e cu contract inregistrat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristian_Nedelcu_1993):

Atunci singura rezolvare este sa gasesti pe cineva sa te ia in spatiu, poate o ruda sau un prieten, pana rezolvi cu cartea de identitate.