Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am card de minori la BRD, cum pot sa imi trec alocatia pe card?

Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 14 ani poti solicita Agenţiei pentru Plăţi şi Inspecţie Socială din judeţul tau, cu acordul parintelui care o primeste acum, depunerea alocatiei pe card, comunicand banca si codul IBAN al contului de card.

| Calinescu1720 a răspuns:

Te duci la secretariat si faci o cerere pentru alocatie si scrii in cerere ibanul din contul tau bancar faci o extragere de iban de la banca si scrii in cerere iban-ul, dupa cererea scoala o va duce la fortele de munca si dupa o luna sau doua iti va intra alocatia pe card

| regelesexului69 a răspuns (pentru Calinescu1720):

Deci pot solicita direct de la secretariat, fara sa ma mai duc la agentia plati si inspectie sociala?

| Calinescu1720 a răspuns (pentru regelesexului69):

Da te duci la școală la secretariat si faci o cerere pentru alocație si pui iban dela banca adică din contul tau bancar