| dorin1995 a întrebat:

Salut, am categoria B si autorizatie Iscir it Sibiu.
Pot sa conduc un buldoexcavator?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

ISCIR in ce domeniu? Trebuie sa urmzi un curs de calificare pentru meseria de buldoexcavatorist, finalizat cu o diploma si sa obtii o autorizatie ISCIR pentru exploatarea acestor echipamente tehnice.

| dorin1995 explică (pentru Salontanul):

In toate echipamentele sub presiune no eu am facut atestatul pentru stivuitoristi dar o zis la curs ca putem conduce orice ii sub presiune etc.

| Salontanul a răspuns (pentru dorin1995):

Diploma de calificare este una, ISCIR-ul este altceva.

| CrnDn a răspuns (pentru Salontanul):

Spuneti-mi va rog, ce articol din reglementeaza autorizatia ISCIR pentru buldoexcavatorist? Multumesc mult, Cernea.

| Salontanul a răspuns (pentru CrnDn):

Anexa 2 la Legea 64/2008: "Macarale, ascensoare, elevatoare, instalaţii de transport pe cablu, instalaţii de ridicat pe
plan înclinat, poduri rulante şi alte mecanisme de ridicat".