| RazvanIonut21586 a întrebat:

Salut, am cumparat de pe olx de la un tip un s9+ era simulat. Totul bine si frumos. Am primit coletul prin poștă romana si cand am ajuns acasa si am vazut ca este replica. Ce pot face am datele lui pe colet? Plz help

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poti sa-i soliciti sa-ti restituie banii si tu ii restitui telefonul.
Daca nu vrea atunci poti sa-i faci plangere penala pentru inselaciune si te constitui parte civila.

| RazvanIonut21586 explică (pentru Ioandelasal):

Cat la suta am sanse sa primesc banii înapoi?
Si cat la suta sa il ia poliția pe el?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RazvanIonut21586):

N-am de unde sti exact, in orice caz ar trebui sa fie suta la suta.