| GoguGog a întrebat:

Am cumparat o carte de Stephen King de pe olx la pretul de 100 de lei. Coletul a venit prin posta, iar cand am ajuns acasa l-am deschis si inauntru era o alta cutie plina de hartii mototolite.
Are rost sa merg la politie pentrut o suma atat de mica?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este bine sa faci plangere penala pentru inselaciune.

| mihai69 a răspuns:

Evident că are rost. Dacă vrei să dai pomană, mai bine mergi la un centru social sau la un azil de bătrâni! nu să lași un borfaș să se bucure liniștit de banii tăi și ai altor amatori de astfel de „chilipiruri".

| Wr3nch a răspuns:

Trebuia sa alegi lirare cu verificare ca sa il poti deschide cand ajunge curierul.

| cristimihailov a răspuns:

Experienta se plateste.
Poti sa reclami la olx fapta, trimiti poze, sa se vada si posta, clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai cumpăra cărți de pe olx. Găsești cărți și pe elefant, eMAG alte site-uri.

| christall a răspuns:

Da, are rost. Pentru ca exact ca si tine pot fi pacaliti si altii. Fa un bine oamenilor si fa plangere. Si ia legatura cu posta, ca sa nu-i dea banii la retur ( asta urgent).

| Pantagruel a răspuns:

Categoric! Tocmai pe asta se bazeaza scam-ul. Mergi cu incredere.