| mucificatorul201 a întrebat:

Salut, am cumparat recent de pe olx niste airpods si mi s-a promis ca sunt originale, cand au ajuns am descoperit ca erau niste fake-uri.
Am incercat sa vorbesc cu vanzatorul dar pur si simplu nu mai raspundea, cei de la olx mi-au recomandat sa vorbesc cu politia, am facut o petitie si dupa 2 luni mi-au raspuns.
Chestia e ca nu mai vreau sa ma ocup de caz, fiindca trebuie sa fac prea multe drumuri la politie si poate o sa fie si judecata si chiar nu am chef, ce a fost, a fost.
Intrebarea mea este : Pot sa anulez cererea de la politie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa-ti retragi plangerea penala, avand in vedere ca a fost inselaciune si la aceasta impacarea inlatura raspunderea penala, asa ca poti sa spui ca te-ai impacat cu vanzatorul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, dar ar fi mare pacat sa invinga borfașii

| flixbuster a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu politia, cred ca vor fi foarte fericiti daca ii scapi de munca pe care trebuie sa o faca la cazul tau.

| mucificatorul201 explică (pentru flixbuster):

Si eu ma gandeam la fel happy