| sorinnnn a întrebat:

SAlut. Am depus cererea pentru indemnizatia de somaj pe 29.07 si luna aceasta nu mi-a venit somajul. Prima viza trebuie sa o pun pe 27.08. Este posibil sa primesc somajul luna viitoare si pe luna aceasta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, vei primi ajutorul de şomaj în luna Septembrie.
Oricum, îl primeşti din urmă, de când ai depus dosarul happy

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti indemnizatia de somaj abia dupa prima viza, pana la sfarsitul lunii sau luna urmatoare.

| sorinnnn explică (pentru Ioandelasal):

Pai si indemnizatia pentru luna septembrie cand o primesc? in octombrie? Eu o sa intrerup somajul pe 30 septembrie pentru ca incep facultatea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru sorinnnn):

Daca ai fost absolvent de liceu din acest an si urmezi facultatea nu o sa primesti deloc indemnizatie de somaj.