| Al875 a întrebat:

Salut!
Am făcut astăzi declarația prin care părinții mei au fost de acord să trec vama în Bulgaria alături de unchiul meu (declarația a fost făcută la un notar public), am 14 ani și am buletin, îmi mai trebuie alte acte la vamă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de alte acte, cartea de identitate si declaratia notariala sunt tot ce ai nevoie.

| Al875 explică (pentru Ioandelasal):

Am auzit că aș avea nevoie de un cazier judiciar...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Al875):

Nu este adevarat, n-ai nevoie de cazier judiciar. De cazier judiciar are nevoie unchiul tau, ca sa dovedeasca indeplinirea conditiei de insotitor major, respectiv ca nu a fost condamat de anumite infractiuni care il fac inapt pentru a fi insotitor.