| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost angajat la o firma din 2018 până în data de 24 martie 2022 ultima zi de preaviz însă acum m-am îmbolnăvit foarte tare. Intrebarea mea este daca as face cumva sa revin in firma și sa pot sa lucrez macar 1 săptămână as beneficia de concediu medical?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă este un nou contract de muncă în care ai lucrat doar o săptămână.
Concediul medical se referă la perioada lucrată în baza unui contract.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| 29mai a răspuns (pentru sadrian46):

De ce?

| 29mai a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos!

| sadrian46 a răspuns (pentru 29mai):

Fiindcă este un nou contract de muncă în care ai lucrat doar o săptămână.
Concediul medical se referă la perioada lucrată în baza unui contract.