| america23 a întrebat:

Am fost la banca pentru un imprumut bancar. Am o amenda de circulatie in valoare de 1300 de lei. Daca banca imi va acorda banii imi vor face proprire pe cei 1300?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca s-a inceput ori nu executarea silita si daca finantele au trimis la banca dispozitie de poprire.
Daca este instituita poprirea atunci banca este obligata sa o execute.

| Lioana a răspuns:

Nu-ti vor face poprire. Trebuie sa platesti tu, altfel intri pe penalizari.

| Începătorul988 a răspuns:

De ce iti strici viata cu imprumuturile bancare? Cat despre amenda, o poti plati ca sa nu intri la penalizari, nu-i o suma imposibila de achitat. Atat timp cat stii ca nu poti respecta niste legi, si ca nu poti plati pentru ceea ce ai facut lasa masina acasa.