| Drîgă_Andrey_2000 a întrebat:

Salut, am luat o amenda in Germania (Duisburg) acum 2 luni deoarece mergeam cu o masina fara asigurare si am luat o amenda de 300€, nu am avut bani sa o platesc si nici nu ma gandesc sa o fac. Nu am primit niciun plic acasa. Intrebarea mea este: Daca merg tot in zona aceea si ma angajez imi opreste banii pentru amenda, ma baga oare la pârnaie?
Cine doreste sa ma ajute doresc sa il ajut si eu cu o funda si 7€, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Achita-ti amenda, nemtii nu se joaca cu astea. Poti ajunge la puscarie pentru asa ceva. Nu conteaza ca nu ai primit nimic acasa. La prima verificare se va vedea amenda neachitata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Cît de bine le spune ti, funda maestrului

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi că nemții nu se joacă cu din astea. Când te prind la un control că ai amenzi neplătite ai cam pus-o. Nu ne mai fa de rușine prin afara. Că de aia e văzută tara asta așa cum.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baga o fundă domnului Darrio2007

| Sophieka a răspuns:

Oferi 7 euro unui necunoscut, dar nu oferi bani pentru amenda ta.

Achita datoria ca sa nu se intample ceva rau si mergi mai departe cu viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie sesizata instanta penala din Romania pentru ca in tarile unde nu a fost comunism, in principiu, contraventiile sunt tot in penal. In esenta, judecatoria de la domiciliul tau o sa judece recunoasterea sanctiunilor penale - pecuniare - straine si o sa fie pusa in aplicare in Romania.

| Editocroci a răspuns:

Eşti în baza lor de date şi dacă vreodată te angajezi angajatorul se poate interesa la poliție de istoricul tău. Mai bine plăteşti amenda.
Nu am nevoie de 7 euro, ține-i pentru tine.