| Meia22 a întrebat:

Am lungit-o cam mult cu scoala de soferi si as vrea sa dau maine sala.
Stiti cumva daca se poate, avand in vedere ca in 14 august imi expira dosarul?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, daca nu a trecut mai mult de 1 an de la terminarea scolii de conducere. Si proba practica trebuie s-o dai tot in acest termen,
conform Regulamentului de aplicare a OUG 195/2002, citez:
"ART. 36
  Cursul de pregătire teoretică şi practică în vederea susţinerii examenului pentru obţinerea permisului de conducere este valabil un an de la data absolvirii."
Daca nu obtii permisul in acest termen va trebui sa faci iarasi scoala de conducere.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu te duci sa intrebi direct acolo? Nu crezi ca poti sti mai sigur ce poti face?