| Azraelrey a întrebat:

Salut, am mai pus o intrebare inainte de asta, dar sunt rasucit rau cu fiecare raspuns dat.
Acum 9 luni l-am zgariat pe unul in parcare. I-am dat RCA-ul ca sa isi faca reparatiile. Zilele trecute am primit un DEX in care sunt Intervenient Reclamant (sa inteleg ca sunt chemat fortat dupa cate am cautat pe net si am intrebat) din cauza ca firma la care eram asigurat atunci (City Insurance) nu i-a platit reparatiile.
Ideea e ca eu am primit dosarul ce trebuie formulat, dar scrie acolo ca si Parat. Acum, eu ce treaba mai am daca eu m-am achitat dand persoanei respective RCA-ul. A dat firma de RCA (City Insurance) in judecata si sa ii plateasca. Sau trebuie sa platesc eu ceva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns si la intrebarea anterioara si ti-am spus ca firma de asigurare trebuie sa plateasca.
Tu ai putea raspunde doar daca firma la care esti angajat ar fi obligata sa plateasca in locul firmei de asigurari, desi nu cred asta si atunci firma ta ti-ar imputa tie suma platita.

| Azraelrey explică (pentru Ioandelasal):

Nu mai sunt angajat la firma respectiva de 7 luni. Iar eu nu înțeleg de ce mi s-a oferit fisa de completat ca si vinovat, daca vinovata este firma City Insurance

| gabriellaa23 a răspuns:

Mergi la proces si sustii persoana ce i-ai oferit asigurarea, nu firma de asigurari. Nu platesti nimic daca castigati impotriva firmei de asigurari, ei asta incearca sa pierdeti si tu sa platesti. Dar nu prea au sanse! Acum depinde de judecator.

| Azraelrey explică:

Am uitat sa mentionez faptul ca masina ce o conduceam era a firmei unde lucram. Iar eu eram in timpul programului.