| Conner a întrebat:

Salut,am o intrebare daca iau pe cineva in spatiu ca proprietar trebuie sa platesc impozit pentru acel om? il iau in spatiu pentru a face actele Funda,.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cum adica "impozit pentru acel om"?

Daca esti proprietarul unui imobil, platesti impozit pe acel imobil, nu pe oamenii pe care-i ai in spatiu.
Impozitul este legat de natura si destinatia imobilului, nu de ocupanti.

| Conner explică (pentru johnnny123):

Corect multumesc mult o zi faina sa ai big grin

2 răspunsuri:
| Florin1303 a răspuns:

Il iei in spatiul cosmic? Dar, ce, esti astronaut cumva? Si, nu cred ca trebuie sa platesti impozit pentru un om pe care-l duci in spatiu...