| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Salut, am o intrebare despre pasapoarte.
Din cate stiu termenul de eliberare e de maxim 10 zile lucratoare. Eu vreau sa depun cerere de eliberare insa voi fi plecat din tara cam o luna si as vrea sa il ridic doar la intoarcere. Se poate proceda astfel? Nu pot astepta sa depun cererea dupa ce ma intorc in tara pentru ca as vrea sa stau doar 1-2 zile si apoi sa plec iar. Spuneti-mi va rog ce credeti, multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi asemenea cazuri speciale direct de la sursa - adica de la sectia de pasapoarte.
Majoritatea centrelor au si site-uri proprii, cu informatii de contact.

Răspuns utilizator avertizat