| Razzzor007 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Eu am permis de America cu domiciliul in Romania, este valabil permisul auto in Romania? Dau funda.!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este valabil pe timpul sejurului in Romania, daca dupa o perioada te reintorci in SUA.
Daca ramai in Romania permisul trebuie preschimbat in permis romanesc, in termen de 30 de zile.
Detalii gasesti si aici: http://legestart.ro/......-romanesc/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti deja in Romania intri in cea mai apropiata sectie de politie si intrebi. Daca nu, intri pe www.drpciv.ro si dai un mail in care intrebi despre acest lucru.