| Arma_Tiberiu_1977 a întrebat:

Salut! Am o intrebare legata de bagajul de cala. Sunt minor si trebuie sa plec in Turcia pe 3 aprilie si nu stiu daca am voie sa car tigari sau daca le opreste la checkin?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti iesi din tara cu maximum 200 de tigari (10 pachete).

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si in cazul lui, cu un insotitor adult.

| mont a răspuns:

Ai voie dar nu multe. In functie de varsta si cate persoane te insotesc limita poate fi mai mare sau mai mica. Dar in principiu pentru 2-5 pachete de tigari in interes personal nu iti zice nimeni nimic.

| blabla17 a răspuns:

Salut! Ai voie doar daca le cumperi din aeroport. Insa nu stiu daca iti vor da voie, avand in vedere ca esti minor.