| Nikezor a întrebat:

Salut, am o intrebare pentru voi. Daca cumpar sa zicem un set de stopuri fumurii deja, ar trebui sa am omologare de la ei sau nu are nicio problema daca sunt cumparate asa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este interzis sa faci modificari la sistemul de semnalizare fara a avea omologare, fapta ar constitui contraventie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit de stopuri fumurii omologate. Doar cele cu care vine masina echipata pot fi fumurii si legale. Si cam atat

| Eugen80 a răspuns:

NU cumpara stopuri fumurii pentru ca au cum sa aiba nici un fel de omologare!
Stopurile au culoarea standard de la producator si orice modificare a nuantei sau a intensitatii (gen leduri) pot duce la suspendarea talonului si amenda.
Ziua, pe soare pur si simplu NU se vad. Am patit-o si eu si multi si de asta NU e bine sa le faci negre sau sa le pui folie.

| Nikezor explică (pentru Eugen80):

Nu sunt opace, sunt undeva la 20-25%, si se vor folosi acelasi tip de becuri.
M-am gandit ca s-ar putea sa aiba omologare de la producator, altfel nu am cum sa pun