| Isaboyyy555 a întrebat:

Am o întrebare puțin ciudată legată de un caz auzit de mine, cică un copil de 13 ani a avut relații sexuale cu o față de 18 ani. Cine v-a avea probleme cu legea, fata sau băiatul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca parintii minorului fac plangere penala fata va fi acuzata de act sexual cu un minor si va fi condamnata.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fata, dacă e acuzată.

| Trickster a răspuns:

Majora, bineînțeles, dacă vor fi prinși de politie. Copilul de 13 ani încă nu are vârsta necesara pentru a raspunde penal și nici nu sunt sigur dacă chiar de ar avea 14 ani, ar răspunde penal

| aXy99 a răspuns (pentru Trickster):

Si pentru ce mai exact sa raspunda penal? Ce infractiune a savarsit el?
Minorul raspunde penal de la 16 ani sau de la 14 daca se dovedeste ca a avut discernamant.

| cerooscuras a răspuns:

Normal ca fata, e majora si se incadreaza la pedofilie