| smash252 a întrebat:

Am o intrebare: Vreau sa aplic pentru licenta de zbor ULM. Totodata, am văzut si despre PPL. Daca n-am PPL, nu pot sa zbor singur cu un avion ultra ușor?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să conduci un avion fără licență de pilot. Calci legea. Ca să decolezi trebuie să o faci de pe un aeroport. Ca să decolezi îți cer actele. Înafară de asta ai nevoie de multe aprobări ca să ridici în aer un avion, dar în primul rând licența de pilot. Nu stă nimeni de vorbă cu tine fără ea.