| Dani_Forsner_1996 a întrebat:

Salut, am o nelamurire daca implinesc 18 ani pe 5 august trebuie sa plec pe 7 august in Bulgaria. Mentionez faptul ca buletinul imi expira in 2019 fiind reinnoit in 2015 fiindca l-am pierdut... exista vreo problema pentru care ar putea sa nu ma lase sa trec granita?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, poti iesi singur din Romania, deoarece la 18 ani vei fi major iar cartea de identitate este perfect valabila pana la data expirarii din 2019.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti major si ai cartea de identitate valabila, nu e nicio problema