| soimm a întrebat:

Salut.Am permis de 2 zile insa nu a venit si vreau sa plec dupa dovada insa eu fac scoala de profesionisti (C+E)si am inteles ca nu imi da dovada precum ca am permis.Intrebarea se pune in felul urmator:daca nu am dovada si nici permisul la mine, desi eu sunt admis la categoria A si B cand ma opreste politia ce patesc? Cum pot dovedi eu ca am permis daca nu i-mi da dovada?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ca si cind ai circula fara acte.Risti o amenda si daca nimersti un politist mai nervos, chiar suspendarea permisului.Nici nu l-ai obtinut bine si vrei sa circuli deja fara acte? Este riscul tau.Numai bine.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel putin o sa fii amendat pentru neprezentarea actelor, amenda este de la 420 lei la 560 lei. Numai bine!
P.S. Slaba legislatie ai facut ori nu ti-ai dat interesul.