| Do_Tu_1999 a întrebat:

Salut, am permisul suspendat pe o luna de zile. Am avut drept de circulație 15 zile de pe 8.10 pana pe 23, as vrea sa stiu când pot sa îl iau inapoi dacă e pe o luna pot sa ma duc pe 23, pică intr-o vineri, sau trebuie sa ma duc luni?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca perioada de suspendare a dreptului de a conduce a inceput pe 23 octombrie atunci ai putea reprimi permisul pe data de 23 noiembrie, avand in vedere ca termenul este de 30 de zile si nu o luna.