| Rosca11042000 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de ajutor sau măcar de o părere!
As dori sa stiu dacă pot pleca din tara in alta ( in Austria mai exact) in ziua in care am împlinit 18 ani! FIX IN ZIUA IN CARE AM ÎMPLINIT 18 ani! Vreau sa stiu dacă pot pleca cu buletinul pe care îl am, fiindcă mi-am înnoit buletinul la 17 ani deoarece îl pierdusem pe primul iar data de expirare pe cel nou e in 2022/2021 și vreau sa stiu dacă pot pleca cu acesta in ziua in care împlinesc 18 ani!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti pleca, avand varsta de 18 ani si cartea de identitate in termen de valabilitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce data de expirare ai pus tu acolo, ca nu face sens 2022/2021?
Nu exista nici o data normala, precum: zi, luna si an?
Ai pus doi ani: 2022 si 2021. Ce inseamna asta?