| Jake143 a întrebat:

Salut, am si eu o astfel de intrebare. Deci ok sunt Moldovean si peste cateva luni trebuie sa imi vie certificatul de nastere Roman, sper ca ati inteles din cetatean Moldovean trec in Roman si am eu asa o intrebare, daca fac buletinul Romanesc voi fi tras la Armata Romana obligatoriu sau nu? Sau cum credeti voi ca da voi sunteti din Romania stiti mai bine big grin dau funda. A, si va rog explicati-mi daca da atunci ce fel de armata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca faci o confuzie: vei primi cetatenia romana dar nu certificat de nastere roman.
Si armata in Romania nu mai este obligatorie, in prezent este o armata de militari profesionisti.

| Jake143 explică (pentru Ioandelasal):

Nu, eu deja am cetatenia romana. Chiar azi parintii mei au dat sa mi se faca certificat de nastere roman si peste cateva luni il primesc si da multumesc pentru raspuns.

1 răspuns: