| lungullg a întrebat:

acum 4 luni am facut un accident rutier lovind in curba stransa o masina parcata, mi-am spart capul asa ca a fost chemata salvarea si politia atunci mia retinut permisul si mi s-a dat dovata cu drept de circulatie dupa 3 luni am fost prins cu dovada ecspirata si mi s-a facut dosar penal pentru conducerea unui autovehicul cu permisul suspendat si mi s-a dat dovada fara drept de circulatie, as vrea sa stiu unde ma pot interesa de dosarele mele (de preferat online), ambele cazuri s-au intamplat in judetul ilfov, accidentul in comuna Copaceni si a doua oara in comuna Berceni.
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarele de urmarire penala nu se afiseaza online, nici de catre politie si nici de catre Parchet. Va trebui sa te adresezi la Parchet sau Politia rutiera.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, tie ti-ar sta mai bine ca pieton decat ca sofer, pentru ca esti prea periculos in spatele volanului si doamne fereste, mai omori pe cineva nevinovat.
Poate iti face Politia sau judecatorul un bine cu forta, sa-ti anuleze permisul de conducere.
Cat privesc procesele, stai linistit ca te vor anunta cei de la Judecatorie, printr-o scrisoare postala.

| lungullg explică (pentru Violleta2022):

Cum stiti dumneavoastra asta ati mers cu mine in masina si ati tras concluzia sau ati vazut accidentul meu si stiti circumstantele in care s-a intamplat. Ma intreb cum ati ajuns ca de la o intrebare care am pus-o sa ma judecati, dar de fapt stai ca aproape majoritatea romanilor fac asta in loc sa ajute un om se cred ca-s mai destepti si il judeca

| GameOverBitch a răspuns:

Salut, poti cauta pe site ul parchetului IF o adresa de email, este imposibil sa nu gasesti, faci o cerere la parchetul unde domiciliezi în atenţia primului procuror să verifice dacă pe rolul parchetului se află vreun dosar care te priveşte, ataşezi eventual o copie de pe cartea de identitate şi să-i comunici adresa actuală.