| Jrr a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, ce se poate întâmpla dacă ai fost prins conducând o alta categorie decât cea pe care o ai in permis? SUNT MINOR, am permis categoria A1 și am fost prins conducând un autovehicul aparținând categoria B

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta este infractiune si, minor fiind, se va lua impotriva ta o masura educativa, dupa caz neprivativa sau privativa de libertate. De asemenea permisul de conducere iti va fi anulat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dosar penal. Si pentru tine și pentru cel care ti a dat masina.

| xRaffy a răspuns:

Dosar penal. Trebuia sa te gândești înainte de a conduce altceva ce nu întra în categoria ta.

| darrio2007 a răspuns:

Dosar penal pentru tine si pentru cel care ti-a dat masina sa o conduci.