| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare... Dacă bunicul meu este șofer pe tir (curse România-Danemarca) și vine acasă, sta 2 zile trebuie sa ne izolam cu toți 14 zile, adică mama, tata și eu?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Adineauri a zis la tv ca nu vor sta in izolare acasa cu familia ci in alte locuri puse la dispozitie de patron sau de autoritati.
Urmareste stirile, astia se razgandesc din ora-n ora.

| sierra1 a răspuns:

Dacă bunu-tău ține la voi, NU STĂ cele 2 (sau câte or fi) zile impreună cu voi. Să se "izoleze" SINGUR - ar fi bine să-i spui tu sau mamă-ta

| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să zică la tv, e de bun simț

| Ioana1312321 a răspuns:

Da sau va sta la izolare unde îl va indruma politia.

| Alverto a răspuns:

Hai sa fim mai conștienți, zic și eu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Vei sta acasa in autoizolare cu toata familia. De aceea este recomandat sa mearga in alta parte daca este posibil. Daca nu respecta autoizolarea poate fi dus (conform legii) in carantina si dansul, si intreaga familie, intr-un loc pus la dispozitie de Consiliile Judetene.