| iulia260 a întrebat:

am si eu o intrebare daca plec intro alta tara imi trebuie tradusa procura?

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da.Singurele documente care nu necesita traducere sunt actele cu caracter de identificare-buletin, pasaport, permis de conducere-care au anumite caracteristici recunoscute pe plan international.In cazul celorlalte documente,cu caracter personal,trebuie traduceri autentificate, pe care sa fie specificate caracteristicile originalului netradus, adica serie, nr, nr.de inregistrare, data valabilitatii, etc.

| iulia260 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc de raspuns