| lxr a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Deci prietena mea si-a facut buletinul la 15 ani din cauza unor probleme etc nu l-a putut face la 14 si buletinul acum expira la un an distanta dupa ce face 18 ani adica la 19. Intrebarea mea este, trebuie neaparat sa il schimbe acum la 18 ani sau la anul in 2023 cand scrie pe el ca expira? Sau la pasaport acum cand ma duc sa-l faca dupa ce implineste 18 ani o sa am vreo problema cu buletinu? Desi el expira peste un an

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus cartea de identitate se preschimba la expirarea valabilitatii.
Nu o sa fie nici o problema cu pasaportul.