| gioni08 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Pana de curand am lucrat la o casa de pariuri si am jucat suma de 20000 de lei la ruleta si aparate. Ce as putea pati daca nu am cazier si firma nu bate pe casa de marcat nimic din ce se încasează/plăteste la aparate?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar putea face plangere penala pentru delapidare. Daca nu inregistreaza veniturile fac evaziune fiscala si nu o sa-ti faca plangere penala, dar te pot sili sa platesti prin moduri ilegale.