| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o intrebare si chiar va rog răspundeți doar daca știți. Mamei mele, luna aceasta ii expiră dosarul de pensie de invaliditatea, aceea care trebuie mers in fiecare an la medicul specialist sa faca din nou dosarul si toate actele necesare prelungirii. Programarea este pe 05.05. 2020. Oare odata cu aceasta stare de urgență s-a prelungit si astea cu umblatu dupa acte si dus la specialist? Sau tot trebuie facute? Specific ca medicul specialist se afla într-un spital afectat de coronavirus.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa se prezinte acum, se poate prezenta doar dupa incetarea starii de urgenta, vezi si aici:
http://www.mmuncii.ro/......cnpp-anunt

| oz_1736 a răspuns:

S-a prelungit totul pana la terminarea starii de urgenta