| AndreiIonut06506 a întrebat:

Salut! Am si eu o nelamurire. Am platit o comanda catre EMAG, aceasta a fost livrata si ulterior dupa 1-2 sapt mi au fost restituiti banii inapoi. Astazi m-au sunat spunand ca a fost vorba de o eroare a lor si ca imi dau link sa platesc iar =) Exista ceva ce pot face in cazul in care as refuza noua plata? Tinand cont ca a fost vorba strict de o eroare a lor. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti refuza legal, indiferent ca a fost eroarea lor.
Daca nu platesti te vor da in judecata, vor obtine o hotarare de obligare la plata si, daca tot nu vei plati de bunavoie, vor pune hotararea in executare silita.
La sfarsit este posibil sa platesti mai mult decat datoria, la aceasta se vor adauga dobanda, cheltuieli de judecata si cheltuieli de executare silita, dupa caz.

| cristi202 a răspuns:

Poți face. Retur la produsul cumpărat. Așa nu va mai trebui sa faci plata.
happy

| darrio2007 a răspuns:

Ioandelasal ti-a raspuns ce as fi vrut si eu sa-ti raspund. Asa este.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Vrei sa ne parasesti si sa petreci craciunu la racoare.Trezeste-te!