| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Am trecut cu masina pe sosea centurii și era politia cu o camera cred ca era radar. Și primeam flesuri de la alte mașini și bănuiam ca era politia ceva dar nu eram sigura și când am trecut pe lângă aveam între 53-68 pana în 70 mai mult n-aveam (nu mai țin minte exact ), dar nu m-au oprit s-au ceva. Îmi vine amenda ceva acasă pentru viteza asta?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, nu spui care era viteza maxima pe acea portiune de drum.
In orice caz cred ca te-ar fi oprit, daca ai fi depasit viteza legala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania in 99.9% din cazuri se oprește pe loc pentru viteza. Plus de asta daca erai pe centura bănuim că limita de viteza era destul de mare

| Wordofthat999999 explică (pentru suntserios):

Din ce știu eu limita e 50...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Wordofthat999999 explică (pentru sadrian46):

Amandina Drăgan zice ca o sa-mi vina, de ce?

| sadrian46 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Dacă zice ea, întreabă-o pe ea de ce zice așa.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Daca ai avut viteza o sa iei amenda. Plus de asta o sa ti se suspende dreptul de a conduce 30, 60 sau 90 de zile.

| relian a răspuns:

Nu iti vine nimic, strai linistita.Cind sunt cu radarul, daca ai avut viteza peste limita legala, atunci te opreste careva, ori aia se insira dupa tine laughing ori is altii care stau mai inainte si te opreste, iti da cadoul si cam aia e, asa se procedeaza.

Acasa vione cand sunt camere de filmat, acel aparat radar nu filmeaza, cel putin asa cred, asa stiu.
Asa ca poti sta linistita nu iti vine nimic acasa.Chiar de ai avut tu viteza, poate aia erau ocupati sa scaneze pe altul, asa ca ai scapat de data asta laughing
Amadina dragan ride de tine laughing aia face, da raspuns in bascalie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei în serios doar primele doua comentarii. Amandina cam bate câmpii de obicei.

| AmandinaDragan a răspuns:

Iti vine amenda acasa. Permisul o sa-l predai personal la politie!

| RobertDem a răspuns:

Ia întreba-o pe Amandina de unde știe poliția pe numele cui sa completeze procesul verbal de contravenție!