| Bybanu a întrebat:

Salut, am un cont Paypal si un card. Contul Paypal dupa cum stiti (cine stie) foloseste euro/dolari, iar cardul este in RON, pot extrage/trimite bani de pe Paypal pe card si invers?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, se poate. Conversia se face automat. Tocmai am retras eu din paypal pe card. Comisionul nu e cine-ştie-ce şi conversia se face automat când se emite ordinul de plată.
Dacă te duci şi-ţi deschizi cont în euro/dolari, te costă în plus şi plăteşti alte comisioane şi, la final, tot acolo ieşi (cu tot cu comision de extragere, schimb valutar, etc.).
Numai bine.

6 răspunsuri:
| Bybanu explică:

Ana, eu mi-am facut cardul, a mers sa fac legatura dintre ele, si ca sa fie sigur ca este cardul meu mi-a extras 1.50 euro si mi-a dat inapoi. Eu avand cardul in Ron, el mi-a extras 6 ron big grin, deci merge transferul din euro (paypal) in ron (card) :X:X:X

| quintron a răspuns:

Da! dar iti trebuie sa ai si cont in Romania de euro sau dolari sa poti face tranzactii! din Romania nu poti transfera ron in strainatate! pe acelasi cont iti mai deschizi cont de euro si dolari!

| tycy a răspuns:

Mergi la banca si ii spui doamnei/domnisoarei de acolo ca vrei un card in valuta si tranzactii pe internet.si pe acelasi cont iti va veni un alt card.si atunci iti vei putea deschide sub-conturi in valuta (euro, dolari, lire)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu da.

| noob a răspuns:

Noobul e cel mai tare!