| harley a întrebat:

Am un fost chirias care si-a lasat niste lucruri la mine in casa. Am incercat sa dau de el sa ii spun, insa nu am reusit. Precizez ca inchirierea a fost legala, cu contract declarat la ANAF. As putea sa arunc acele lucruri? Daca va veni dupa ele si eu ii zic ca le-am aruncat imi poate face ceva legal din cauza contractului avut? Ma gandesc sa nu faca urat si ca nu aveam dreptul sa le arunc sau mai stiu eu ce.
Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa nu le arunci, te-ar putea acuza de furt sau distrugere.
Mai incearca sa-l gasesti si daca nu dai de el depoziteaza acele lucruri si pastreaza-le o vreme.
P.S. Nu erai de fata cand a plecat?