| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am varsta de 22 ani si prietena mea 17. Aztazi am facut dragoste pentru prima data era virgina. Daca se afla de parinti ei ce consecinte sunt cu politia daca ea o vrut?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prietena ta a fost de acord nu exista nici o consecinta legala, n-ai savarsit nici o ilegalitate.
Sigur ca ai putea avea probleme cu parintii ei, sa te urasca sau chiar sa incerce sa te pedepseasca ei, dar asta este alta problema.

| darrio2007 a răspuns:

Iti poti lua bataie de la tac-su. Asa ca, tai-o de prin zona.

| Donsavas a răspuns:

Dacă nu ai abuzat o, nici ea, nici părinții ei nu pot demonstra ca nu a fost de acord. Doar nu e vorba de un viol.

| Bizon95 a răspuns:

La tembelizor la stiri, suspect de pedofilie din strainezia intrebat de politie: "ai facut vreodata sex cu un minor mai mic de 15 ani"?!?
-NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

asta e raspunsul, in tara asta, daca nu e fortat si partenerul are mai mult de 15 ani, NU E NIMIC ILEGAL!

insa, daca afla parintii ei... alta mancare de peste!
NOI DE UNDE SA STIM?!? ca nu ii cunoastem tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Man, deci cate fete cunosc care au nascut la 15-16 ani happy. Stiu o scoala care are "reputatia stralucita" ca undeva la 1/4 din eleve raman gravide. Apoi de sex simplu nici nu mai vorbim laughing.
Deci man, una e ce vezi ca se intampla in vest alta ce e pe la noi in est. Ok si la noi exista exceptii sunt orase dezvoltate economic si social care o duc pe modelul vestului, insa sunt in minoritate.
Cum e piesa la Puia : La majorat vor Gang-Bang cu tort happy

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| TheGentleman a răspuns:

Este aproape majoră, deci dacă ea declară că a fost de acord, teoretic nimic nu o să pățești.

Dar, trăind în Ro., poți fii încadrat la act sexual cu minori

| adryang78 a răspuns:

Chiar dacă a fost de acord, poți avea probleme. Tu ești major, ai discernământ și n-ar fi trebuit să faci asta. Te poți trezi foarte ușor cu dosar penal.

| suntserios a răspuns (pentru adryang78):

Pe baza carei legi?

| david14ani a răspuns:

Pai n-are nimic frate daca are peste 15 pe ani si ati cazut comun de acord dar daca fata spune ca nu a fost de acord si reuseste sa dovedeasca asta e viol dar daca ea zice ca a vrut n-are nimic fratele meleu