| AnaIrina2 a întrebat:

Salut! Anul acesta am fost clasa a 6-a si pe semestrul II mi s-a scazut un punct la purtare. Am înțeles faptul că mi se anulează bursa până in semestrul I de pe clasa a 7-a. Întrebarea mea este: Pe viitor, anularea bursei va fi permanenta de aici in colo, având media anuala peste 9.90?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui despre ce bursa este vorba, pot fi burse de performanta, de merit, de studii si sociale.
In orice caz nu vei avea bursa pe sem.I din anul scolar 2021-2022, deoarece n-ai avut media 10 la purtare in sem.II.
Vei putea primi iar acea bursa, din sem.II al anului scolar, bineinteles daca pe sem.I vei avea media necesara si media 10 la purtare.

| AnaIrina2 explică (pentru Ioandelasal):

Vorbeam despre bursa de merit, si multumesc pentru raspuns!

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnaIrina2):

Asa este si cu bursa de merit, ai pierdut-o pe sem.I, anul scolar 2021-2022.